206

HABER MERKEZİ : Sesli Chat

Sesli Chat insanların internet üzerinden çeşitli platformlarda bir araya gelerek farklı konularda sohbet ettikleri bir iletişim ortamıdır. Dünyanın birçok yerinden katılan insanlar sohbet edip keyifli zaman geçirebilmek için bu ortamları tercih etmektedir.  Özellikle farklı şehirlerde yaşayan kişiler, aileleri veya uzakta olan yakınlarıyla uzun süre sohbet edebilmek için telefondan daha fazla bu iletişim biçimini kullanmaktadır. Çünkü bu sohbet türü hem birden fazla kişiyle aynı anda konuşabilme hem de maliyet açısından telefondan daha uygun bir ortam sağlamaktadır.

Seslichat, kişinin sadece akraba ve yakınlarıyla konuşabileceği bir ortam değil aynı zamanda yeni insanlarla tanışıp yeni sohbetlere girebileceği de bir iletişim biçimidir. Özellikle içine kapanık, sosyal hayatta çok fazla kendini ifade edemeyen veya kısıtlı zamanı olan kişiler bu tür bir iletişimi oldukça tercih etmektedir. Kişiler sohbet odalarında sesli veya yazılı olarak sohbete katılıp birçok konuda bilgi paylaşabilmektedir. Bu platformlarda akla gelebilecek her konu ile ilgili sohbet odası bulmak mümkündür. Kişilerin konuşmak istedikleri bir konu hakkında sohbete etmek için bu odalardan birisine girmeleri yeterlidir. Aynı zamanda arkadaşlar arasındaki günlük sohbetler için de bu odalar kullanılabilmektedir.

Günümüzde birçok insan konuyla ilgili çeşitli internet siteleri ve uygulamalar aracılığıyla sohbet etmek, yeni insanlar tanımak, bilgi edinmek ve güzel vakit geçirebilmek için sesli ve görüntülü olarak bu yöntemi kullanmaktadır. İnternete ulaşabilirlik günümüzde daha kolay bir hale geldiğinden insanlar, aradaki mesafeleri aşarak sevdiklerine daha kolay ulaşabilmekte ve görüntülü konuşma yapabilmektedir. Özellikle yoğun geçen ve çok fazla zamanın bulunamadığı bu modern çağda, insanlar hem sevdikleriyle aralarındaki mesafeleri azaltmak hem de yeni insanlarla tanışıp eğlendikleri sohbet ortamını yaratabilmek için seslichat’i aynı zamanda  Asilmekan.com sitesini oldukça tercih etmektedirler.